Duurzaam lesaanbod voor scholen met subsidie Verbetering basisvaardigheden 2024

Subsidie • Basisscholen die meedoen aan de subsidieregeling komen in aanmerking voor zowel korte als structurele, duurzame lesprogramma’s van De Schoolschrijver

Werken aan duurzaam beter onderwijs

Met de subsidieregeling Verbetering basisvaardigheden 2024 wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) het onderwijs in de basisvaardigheden de komende jaren duurzaam verbeteren. Het doel van deze subsidie: elk kind kan goed rekenen en beheerst de Nederlandse taal (lezen, schrijven en mondelinge taalvaardigheid), leert hoe we in Nederland met elkaar omgaan en verlaat het onderwijs met de benodigde digitale vaardigheden op zak.

Samen met het ministerie van OCW adviseren wij alle basisscholen, die meedoen aan deze subsidieregeling, gericht te kiezen voor de lesprogramma’s taal van De Schoolschrijver. Met onze lesprogramma’s werk je effectief en duurzaam aan de basisvaardigheden lezen, schrijven, spreken en luisteren. Vanaf voorjaar 2023 werkt De Schoolschrijver al met diverse ‘Masterplan basisvaardigheden-scholen’ samen om het leesplezier en de taalvaardigheid van kinderen in het basisonderwijs te vergroten, en met veel succes.

Twee subsidieregelingen

De subsidieregeling ‘Verbetering basisvaardigheden 2024’ omvat twee regelingen die scholen ondersteunen met het verbeteren van de basisvaardigheden taal, rekenen/wiskunde, burgerschap en digitale geletterdheid in de schooljaren 2024/2025 en 2025/2026:

  • De regeling Verbetering basisvaardigheden voor prioriteitsscholen 2024 is voor scholen met het oordeel ‘zeer zwak’ of ‘onvoldoende’ van de Inspectie van het Onderwijs (prioriteitsscholen). De aanvraagperiode is gesloten.
  • De regeling Verbetering basisvaardigheden voor scholen 2024 is voor alle overige scholen. De aanvraagperiode is gesloten.

Meer informatie over de deadlines voor het activeitenplan per subsidieregeling, de activiteitenperiode, de eindmetingen e.d. vind je hier.

Bewezen interventies

Met deze subsidieregelingen kunnen scholen de basisvaardigheden van leerlingen verbeteren. Dit kan met effectief bewezen interventies die in de interventiekaart staan, of met andere interventies waarvan is aangetoond dat ze bijdragen aan de verbetering van de basisvaardigheden. Bijvoorbeeld:

  • Activiteiten gericht op extra instructie en onderwijstijd voor leerlingen.
  • Professionalisering van het onderwijspersoneel.
  • Klassenmanagement.
  • Effectieve leer- en ontwikkelmiddelen.

Effectief lesaanbod De Schoolschrijver

De Schoolschrijver biedt effectieve lesprogramma’s (leermiddelen) rond geïntegreerd lezen, schrijven, spreken en luisteren aan. Passend bij elk onderwijsvraagstuk op het gebied van lezen en taal in het basisonderwijs.

Onze aanpak is bewezen effectief. Onderzoek laat zien dat kinderen door de lessen vooruitgaan in lees- en schrijfvaardigheid, woordenschat en kennis van jeugdliteratuur. De positieve ervaringen met taal en verhalen geven (lees)zelfvertrouwen en vergroten hun motivatie om door te gaan met lezen en schrijven. Lees hier meer over onze resultaten.

Hieronder vind je een drietal opties waar je als school uit kan kiezen. Neem contact op met onze adviseurs voor advies op maat via interesse@deschoolschrijver.nl.

Basis

  • 1 x maandprogramma schoolbreed
  • Met optioneel live-schrijversbezoek in elke groep
  • Optioneel interactief voorlezen kleuters
Weinig voorbereiding nodig

Uitgebreid

Voor meerdere schooljaren aan te vragen

Compleet

  • 1x maatwerkprogramma, naar wens in te vullen, o.a:
  • Academie-training 
  • Interactief lesprogramma
  • Live-schrijversbezoeken
  • Interactief voorlezen kleuters
Voor een rijke schrijf- en leescultuur

Boost je lees- en taalonderwijs met een interactief maandprogramma van De Schoolschrijver

Ook schoolbreed goed in te zetten rondom schoolthema’s zoals de Kinderboekenweek en de Poëzieweek.

Doe een gratis proefles gr. 3-8

Zelf ervaren wat een maandprogramma voor jouw leerlingen kan betekenen? Vraag dan nu een gratis proefles aan.

We zien wel dat de leerlingen gerichter naar boeken zoeken. ‘Ik hou van avonturenboeken’. Door de lessen van De Schoolschrijver worden de leerlingen zich bewust van welke boeken ze leuk en minder leuk vinden, maar ze leren ook om boeken een kans te geven en om niet meteen op te geven tijdens het lezen.

Sandra de Jong-Eilers, leerkracht CBS Prins Willem Alexander in Berkel en Rodenrijs

Lees- en schrijftips

Bekijk onze inspirerende lees- en schrijftips voor groep 3 tot en met 8 om kinderen in de klas maar ook thuis te stimuleren om meer te lezen en verhalen te schrijven.

Doe een gratis proefles

Heb je zin in een korte, superleuke digibordles met een kinderboekenschrijver? Vraag hem hier aan!

Altijd op de hoogte

Schrijf je in voor één van onze nieuwsbrieven. Maandelijks nieuws, inspiratie en tips voor basisscholen en bibliotheken.

Heb je vragen?

Ben je geïnteresseerd, heb je een vraag of wil je in contact komen met De Schoolschrijver? Bel of mail ons vrijblijvend op 020-8463069 en interesse@deschoolschrijver.nl