Deze site maakt gebruik van cookies, zodat wij je de best mogelijke gebruikerservaring kunnen bieden. Cookie-informatie wordt opgeslagen in je browser en voert functies uit zoals het herkennen wanneer je terugkeert naar onze site en helpt ons team om te begrijpen welke delen van de site je het meest interessant en nuttig vindt. Lees hier meer.
Een avontuurlijke Kinderboekenweek 2025 met De Schoolschrijver in de klas
Kinderboekenweek • Boek nu een aanvullend maandprogramma lezen en schrijven voor de Kinderboekenweek 2025 mét een gastles (live) van een kinderboekenschrijver in de klas
Een avontuurlijke Kinderboekenweek met De Schoolschrijver
De Kinderboekenweek 2025 is van wo 1 oktober t/m op zo 12 oktober. Het thema van dit jaar is (tromgeroffel): ‘Vol avontuur’! Kinderboekenschrijver Kevin Hassing schrijft dit jaar het Kinderboekenweekgeschenk. Levina van Teunenbroek en Charlotte Bruijn verzorgen het prentenboek van de Kinderboekenweek. Simon van der Geest is dit jaar de dichter van de Kinderboekenweek, hij schrijft een gedicht dat aansluit bij het thema ‘Vol avontuur’.
De Kinderboekenweek is een goed moment om spelenderwijs – met een aanvullend maandprogramma – extra aandacht te besteden aan de basisvaardigheden taal: lezen, schrijven, spreken en luisteren op school. Met een interactief maandprogramma van De Schoolschrijver verbeter je in een paar lessen (4-6) het lezen en schrijven van je klas en het taalplezier van je leerlingen. Bovendien krijg je als leerkracht zelf nieuwe ideeën voor inspirerende lesopdrachten. De digibordlessen en live lessen met bekende kinderboekenschrijvers zorgen voor een betere woordenschat, meer leesmotivatie en meer zelfvertrouwen bij lezen en schrijven.
Kinderboekenschrijver in de klas tijdens de Kinderboekenweek 2025
Kinderboekenschrijvers (Schoolschrijvers) hebben een belangrijke rol in al onze lesprogramma’s (digibordlessen) als gids en motivator voor leerlingen en leerkrachten. De schrijvers geven in de digibordlessen (via motiverende lesvideo’s) de allerleukste lees- en schrijflessen, lezen voor uit hun favoriete boeken en voeren daar betekenisvolle gesprekken over met de leerlingen. Zij leren de kinderen hoe je een verhaal vertelt en laten ze zien welke boeken er zijn, waar (bibliotheek en boekhandel) je die vindt en welke boeken bij hen passen. Zo helpen zij de leerlingen een eigen leesvoorkeur te ontwikkelen.
Een kinderboekenschrijver in de klas tijdens de Kinderboekenweek? Optioneel kan, aansluitend aan het maandprogramma, een inspirerende gastles live worden verzorgd door een kinderboekenschrijver.
Janneke Velzing, Leescoördinator Basisschool De Oanrin: ‘Leerlingen waren erg enthousiast over de digitale lessen. Ze zijn fanatiek aan de slag gegaan met het zelf schrijven van een verhaal naar aanleiding van de schrijftips van de 3 Schoolschrijvers. Het bezoek van De Schoolschrijver was inspirerend, het heeft de leerlingen extra aangezet tot het lezen van boeken en schrijven van verhalen.’
Kinderboekenschrijver (Schoolschrijver) Maren Stoffels aan de slag met een klas.
Drie thema’s
Er zijn zes aanvullende maandprogramma’s (gr. 3-8) rond drie didactische thema’s:
- 1. Poëzie
- 2. Verhalen schrijven
- 3. Het lezen van boeken en rijke teksten
Een mix van thema’s, maandprogramma’s en schrijvers is (in overleg) ook mogelijk, neem vooral contact op met onze adviseurs via tel: 020-8463069 of mail: interesse@deschoolschrijver.nl voor meer informatie. Ze denken graag met je mee.
Thema 1: Poëzie
Taalkabaal voor groep 3-4
Laat je leerlingen van groep 3-4 ontdekken hoe je kunt spelen met letters, woorden en klanken met het maandprogramma Taalkabaal. Met dit programma krijgen kinderen die beginnen met lezen en schrijven een fundament aangereikt voor taalplezier en taalvaardigheid. In zes digibordlessen van 30 minuten geven Schoolschrijvers Erik van Os, Aby Hartog en Brenda Heijnis de leukste voorbeelden en opdrachten rond poëzie; we gaan liedjes zingen, rijmpjes lezen en taalspelletjes spelen – we maken Taalkabaal!
Dichtgeheimen voor groep 5-8
Met het maandprogramma Dichtgeheimen maken de kinderen uit de groepen 5-6 en 7-8 kennis met poëzie. Zij gaan gedichten lezen, schrijven én zelf voordragen. In vier digibordlessen van 60 minuten delen Schoolschrijvers, onder wie Joke van Leeuwen en Gershwin Bonevacia, hun dichtgeheimen.
Een kinderboekenschrijver in de klas tijdens de Kinderboekenweek? Optioneel kan, aansluitend aan het maandprogramma, een inspirerende gastles live worden verzorgd door een kinderboekenschrijver.
Thema 2: Verhalen schrijven
Zin in Verzinnen voor groep 3-4
Zin in verzinnen stimuleert kinderen in groep 3-4 om personages en verhalen te maken en het maakt ze nieuwsgierig naar boeken. Zo krijgen beginnende lezers en schrijvers een fundament aangereikt voor taalplezier en taalvaardigheid. Ze ontdekken wat ze allemaal al kunnen met woorden, en dat geeft zelfvertrouwen en zin in nog meer spelen met taal.
Van kop tot staart voor groep 5-8
Bij het lesprogramma Van kop tot staart voor groep 5-8 leren kinderen in vier digibordlessen hoe je een verhaal met een fantasievolle inhoud en een kloppende structuur schrijft. Gaandeweg leren ze ook allerlei nieuwe schrijvers én leuke kinderboeken kennen.
Een kinderboekenschrijver in de klas tijdens de Kinderboekenweek? Optioneel kan, aansluitend aan het maandprogramma, een inspirerende gastles live worden verzorgd door een kinderboekenschrijver.
Thema 3: Lezen van boeken en rijke teksten
Op boekenreis! voor groep 3-4
Met het lesprogramma Op boekenreis! maak je leerlingen van groep 3-4 nieuwsgierig naar boeken, en leer je ze zelf hun eerste verhalen maken. Op boekenreis! is een fundament voor taalplezier en taalvaardigheid, voor kinderen die net beginnen met lezen en schrijven.
Leesgeheimen voor groep 5-8
In Leesgeheimen komen leerlingen in aanraking met verschillende soorten boeken en ontdekken zo hun eigen leesvoorkeur. De Schoolschrijvers vertellen wat er met je kan gebeuren als je geraakt wordt door een bijzonder boek en onthullen al hun leesgeheimen!
Een kinderboekenschrijver in de klas tijdens de Kinderboekenweek? Optioneel kan, aansluitend aan het maandprogramma, een inspirerende gastles live worden verzorgd door een kinderboekenschrijver.
Bezoek een gratis Informatiesessie
Bezoek nu gratis een online Informatiesessie van een van onze lesprogramma's. In 45-60 minuten word je bijgepraat door onze schooladviseurs.
Doe een gratis proefles
Heb je zin in een korte, superleuke digibordles met een kinderboekenschrijver? Vraag hem hier aan!
Altijd op de hoogte
Schrijf je in voor één van onze nieuwsbrieven. Maandelijks nieuws, inspiratie en tips voor basisscholen en bibliotheken.
Heb je vragen?
Ben je geïnteresseerd, heb je een vraag of wil je in contact komen met De Schoolschrijver? Bel of mail ons vrijblijvend op 020-8463069 en interesse@deschoolschrijver.nl