Blijven ‘Doorlezen’ met groep 3-8 tijdens De Nationale Voorleesdagen is belangrijk voor de woordenschat, taalkennis, tekstbegrip én het inlevingsvermogen!

Inspiratie• Bekijk onze 17 gratis actuele boekentips voor groep 3-8!

Van Voorlezen naar ‘Doorlezen’ voor groep 3-8

De Nationale Voorleesdagen komen er weer aan en lopen van 21 januari tot en met 1 februari 2026. Het draait hierbij om voorlezen aan kinderen van 0 tot 6 jaar, die zelf nog niet kunnen lezen of net het lezen hebben geleerd. Ook als kinderen al goed zelf kunnen lezen, is het nog heel goed om (voor) te blijven lezen, ook voor groep 3-8. Zo help je ze om hun woordenschat en taalkennis uit te breiden. Bovendien heeft (voor)lezen een positief effect op het tekstbegrip en ontwikkelen kinderen naast hun taalgevoel ook een beter inlevingsvermogen

Wil je hier ook mee aan de slag in de klas? Scroll dan door en bekijk onze boekenlijstjes voor groep 3-8 met actuele boeken die geweldig zijn om (voor) te lezen voor kinderen van groep 3 tot en met 8: onze 17 doorleestips!

Leestip: Voorlezen gaat dóór!

Maak van De Nationale Voorleesdagen een Nationale DoorleesMAAND met de hele school met De Schoolschrijver. Rond de Nationale Voorleesdagen (vanaf 21 januari) krijg je een uitgelezen kans om aan de slag te gaan met de motiverende lesprogramma’s van De Schoolschrijver waarin (voor)lezen en schrijven centraal staan. Daarbij bieden we de mogelijkheid om het lesprogramma feestelijk af te sluiten met een speciale gastles in de klas van een Schoolschrijver (kinderboekenschrijver) zoals Barbara Scholten, Simone Arts of Iven Cudogham.

Voor de jongste lezers (groep 1-2) bieden we ‘voorlezen in de klas’ aan, ook door onze echte Schoolschrijvers zoals Lida Dijkstra en Marlies Verhelst.

Winactie: boek je voor 1 februari 2026 een maandprogramma voor groep 3-8, zoals Leesgeheimen, mét speciale live gastles van een kinderboekenschrijver. Dan maak je kans op een stapel (voorlees)boeken t.w.v. 100 euro.


Boekentips groep 3-4

  • Punkertje – Erik van Os
  • Hoe beroof je een bank? – Edward van de Vendel
  • Pluk en Pluis de weg terug naar huis – Mathilde Stein
  • De dag dat de school levend werd – Tjibbe Veldkamp
  • Een luiaard is niet lui – Matthijs Meeuwsen

Boekentips groep 5-6

  • Ik ben hier – Joke van Leeuwen
  • Ben je vergeten dat babygeitjes bestaan – Pim Lammers
  • Een rugzak vol – Pieter Koolwijk
  • Das Droog en de zaak van zusje pinguïn – Dagmar Holtman
  • Plassen op Schrikdraad – Simon van der Geest

Boekentips groep 7-8

  • Krekel – Annet Schaap
  • Vandaag komen we niet meer thuis – Enne Koens
  • De jongen die van de wereld hield – Tjibbe Veldkamp
  • Umbrador – Marieke Smithuis
  • De wonderverteller – Lida Dijkstra
  • Kiezel – Bouwien Jansen
  • De lijst van Violet Sopjes – David Vlietstra

Lees- en schrijftips

Bekijk onze inspirerende lees- en schrijftips voor groep 3 tot en met 8 om kinderen in de klas maar ook thuis te stimuleren om meer te lezen en verhalen te schrijven.

Doe een gratis proefles

Heb je zin in een korte, superleuke digibordles met een kinderboekenschrijver? Vraag hem hier aan!

Altijd op de hoogte

Schrijf je in voor één van onze nieuwsbrieven. Maandelijks nieuws, inspiratie en tips voor basisscholen en bibliotheken.

Heb je vragen?

Ben je geïnteresseerd, heb je een vraag of wil je in contact komen met De Schoolschrijver? Bel of mail ons vrijblijvend op 020-8463069 en interesse@deschoolschrijver.nl