Lezen, schrijven, taalplezier op de basisschool
Agenda activiteiten 2022

De voordelen van het bijwonen van één van onze sneak previews en kennissessies:

 • Gratis online kennismaking met onze lesprogramma’s en trainingen
 • 30-45 minuten inspiratie en uitleg van een kinderboekenschrijver (Schoolschrijver) zoals Ruben Prins, Enne Koens, Chinouk Thijssen of Marte Jongbloed
 • Zelf onze aanpak ervaren met praktijkvoorbeelden en oefeningen
 • Toelichting van één van onze schooladviseurs en/of onderwijskundigen

Online kennissessie: Leesplezier en woordenschat vergroten

Datum: 7 september 2022

Tijd: 15.30 - 16.30 uur

Locatie: Online via Zoom

Directies | Experts taalonderwijs | IB'ers | Leerkrachten | Leesconsulenten | Leescoördinatoren

Na een groot succes op 18 mei, herhalen we graag de speciale online Kennissessie: ‘Leesplezier en woordenschat vergroten’ met kinderboekenschrijver en Schoolschrijver Li Lefébure. Tijdens deze gratis sessie ervaar je als leerkracht hoe je met de De Schoolschrijver-lesprogramma’s creativiteit en nieuwsgierigheid kan activeren bij kinderen uit groep 3-8, zodat ze met meer plezier lezen en schrijven en hun woordenschat vergroten. Aan de hand van vier speciale creatieve opdrachten door Li Lefébure maak je zelf mee hoe het in de praktijk werkt, en krijg je tips mee die je meteen kunt inzetten in groep 3-8! Het is mogelijk om met meerdere personen per school deel te nemen. 

 • woensdag 7 september
 • duur 60 minuten
 • gratis op inschrijving

Online sneak preview / inspiratiesessie: De Kinderboekenweek en De Schoolschrijver-maand

Datum: 8 september 2022

Tijd: 15.30 - 16.00 uur en 16.15 - 16.45 uur

Locatie: Online via Zoom

Directies | Experts taalonderwijs | IB'ers | Leerkrachten | Leesconsulenten | Leescoördinatoren

Tijdens de gratis online sneak preview / inspiratiesessie vertelt Schoolschrijver Sanne Rooseboom over De Schoolschrijver-maanden Zin in verzinnen (gr 3-4) en Van kop tot staart (gr 5-8) en waarom je die zo goed kan inzetten tijdens de Kinderboekenweek, met als finale een live kinderboekenschrijver in de klas. Sanne geeft praktijkvoorbeelden uit de lessen én laat je met oefeningen de aanpak zelf ervaren. Onze adviseur basisscholen, Rosan Limburg, geeft praktische informatie over o.a. planning, kosten en financiering, en beantwoordt al je vragen.

 • donderdag 8 september
 • duur 30 minuten
 • gratis op inschrijving

Sneak preview / kennismaking: De Leerlijn Lezen en Schrijven van De Schoolschrijver

Datum: 13 september 2022

Tijd: 15.30 - 16.15 uur en 16.30 - 17.15 uur

Locatie: Online via Zoom

Directies | Experts taalonderwijs | IB'ers | Leerkrachten | Leescoördinatoren

Vanaf schooljaar 2022-2023 bieden wij vol trots de vernieuwde methodiek de Leerlijn Lezen en Schrijven van De Schoolschrijver aan, een unieke aanpak voor motiverend en effectief leesonderwijs. De schoolbrede Leerlijn (voorheen Jaarlijn) is de eerste methodiek waarin lezen en schrijven geïntegreerd worden aangeboden voor groep 3-8, met een hoofdrol voor de leukste kinderboekenschrijvers.

De Leerlijn is – na een pilotjaar – vernieuwd op basis van uitgebreide evaluaties met leerkrachten en leerlingen en de laatste wetenschappelijke inzichten. Zo is er naast de al bestaande digibordlessen met kinderboekenschrijvers een Voorleeslijn en een Leeslijn toegevoegd.

Tijdens de gratis online sneak preview vertellen Schoolschrijver Ruben Prins en onderwijskundige Annerose Louwaard over de nieuwe Leerlijn. Ruben Prins geeft praktijkvoorbeelden uit de lessen én laat je met oefeningen de aanpak zelf ervaren. Onze adviseur basisscholen, Marianne Bastianen, geeft praktische informatie over o.a. planning, kosten en financiering, en beantwoordt al je vragen.

 • dinsdag 13 september
 • duur 45 minuten
 • gratis op inschrijving

Online kennissessie: Inspiratie voor betekenisvol (voor)lezen en vergroten leesbegrip

Datum: 3 oktober 2022

Tijd: Tijd: 15.30 - 16.30 uur

Locatie: online via Zoom

De Bibliotheek op school | Directies | Experts taalonderwijs | IB'ers | Leerkrachten | Leesconsulenten | Leescoördinatoren | Ouders

Meld je aan voor een speciale online Kennissessie: Inspiratie voor betekenisvol (voor)lezen en vergroten leesbegrip’ met kinderboekenschrijver en Schoolschrijver Marlies Verhelst. Tijdens deze gratis sessie ervaar je als leerkracht hoe je met de De Schoolschrijver-lesprogramma’s het (voor)leesplezier en leesbegrip kunt vergroten bij kinderen uit groep 3-8. Aan de hand van vier speciale opdrachten door Marlies Verhelst maak je zelf mee hoe je met kinderen in gesprek kunt gaan over (voor)leesfragmenten en ze hierover kunt laten nadenken en schrijven. Zo krijg je tips mee die je meteen kunt inzetten in groep 3-8! Aan het einde van de inspiratiesessie verloten we drie boekenpakketten voor groep 3-8 onder de deelnemers, ter waarde van 50 euro. Het is mogelijk om met meerdere personen per school deel te nemen. 

 • maandag 3 oktober
 • duur 60 minuten
 • gratis op inschrijving